Czechoslovak Group kupuje italského výrobce zbraní pro lovce a sportovce

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) kupuje 80procentní podíl v italské rodinné firmě Armi Perazzi, která vyrábí brokovnice pro lovce a sportovce. Zbylých 20 procent zůstane potomkům zakladatele firmy, jehož rodina podnik nadále povede. V tiskové zprávě o tom dnes informovali zástupci CSG.

Cenu transakce neuvedli. Pro Czechoslovak Group je to v poslední době další akvizice v Itálii, koncem loňského roku získala firma většinový podíl v předním výrobci malorážové munice Fiocchi Munizioni.

Motivací CSG ke koupi Armi Perazzi bylo podle majitele firmy Michala Strnada mimo jiné „posílení mezinárodní prestiže a známosti CSG jako globální a inovativní průmyslové skupiny expandující v Evropě i USA“. Současně uvedl, že Armi Perazzi je nejen prestižní značkou v oboru střelných zraní pro sportovní střelce a elitní lovce, ale je i stabilní a prosperující firmou.

Společnost má pobočky v Itálii a Kalifornii a své výrobky exportuje do 50 zemí. Její tržby za rok 2021 podle CSG činily 14,3 milionu eur (zhruba 350 milionů Kč).

Holding Czechoslovak Group, jehož hlavními obory jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl, oznámil, že kupuje od americké firmy Vista Outdoor její muniční divizi Sporting Products, jejíž součástí je řada značek a výrobců malorážové munice a jejích komponentů v USA.