Tradiční italská polévka plná zeleniny a těstovin – recept na minestrone

Minestrone je tradiční italská polévka, která se vyznačuje bohatou a chutnou kombinací různých zelenin, luštěnin a těstovin. Tato oblíbená pokrm pochází ze starověkého Říma a dodnes si udržuje svou popularitu díky své jednoduchosti při přípravě i skvělému chuťovému zážitku.

Minestrone je ideálním jídlem pro chladné podzimní nebo zimní dny, kdy potřebujeme naše tělo vyhřát a nabít ho živiny. V tomto článku vám představíme recept na tradiční minestrone polévku, kterým si můžete sami doma vytvořit lahodný italský oběd či večeři plnou vitamínů a energie.

Recept na minestrone

Tato chutná a sýtá polévka je oblíbenou volbou nejen v Itálii, ale i po celém světě. Recept na minestrone je velmi variabilní a může se lišit podle regionu či osobních preferencí.

Základem minestrone jsou čerstvé sezónní zeleniny, jako jsou mrkev, celer, rajčata, fazole nebo kapusta. Tyto ingredience se nakrájí na menší kousky a spolu s cibulí a česnekem se osmahnou na olivovém oleji. Poté se přidají rajčata (buď čerstvá nebo konzervovaná) a zalije se vývar nebo voda. Polévka se vaří do změknutí zeleniny.

Kromě zeleniny obsahuje minestrone také různé druhy těstovin – například krupičku, široké nudle nebo malinkaté pasty ve tvaru hvězdiček. Tyto těstoviny dodají polívce další chuť i texturu. Minestrone lze dle chuti dochutit bylinkami jako bazalka či oregano a posypat strouhaným parmazánem před servírováním. Tato tradiční italská polévka je skvělou volbou pro všechny milovníky zeleniny a těstovin.

Vytvořte si doma lahodnou italskou polévku plnou vitamínů

Tato lahodná polévka je ideálním způsobem, jak si doma dopřát zdravý oběd nebo večeři plnou živin. Hlavními ingrediencemi minestrone jsou čerstvé zeleniny jako rajčata, fazole, mrkev a cibule, které dodají polévce sytost a chuť. Díky nim je minestrone také skvělým zdrojem vitamínů A, C a K.

Připravit si doma vlastní minestrone není složité. Stačí nakrájet všechny potřebné ingredience na menší kousky a vařit je spolu s bylinkami a kořením ve vývaru nebo rajském protlaku. Po několika minutách vaření bude mít polévka dokonalou konzistenci i chuť.

Minestrone lze podávat samotnou jako lehký oběd nebo předkrm před hlavním jídlem. Doporučujeme ji ozdobit čerstvou bazalkou nebo parmezánem pro dokonalý italský dojem!