o-vikendu-bude-az-patnact-stupnu,-jarni-pocasi-se-udrzi-i-pristi-tyden

O víkendu bude až patnáct stupňů, jarní počasí se udrží i příští týden

author
1 minute, 43 seconds Read

O víkendu bude až patnáct stupňů, jarní počasí se udrží i příští týden; Zdroj foto: Shutterstock

„Pokud budete někam v následujících hodinách cestovat, dejte si velký pozor – zejména v Čechách – na lokální náledí a námrazu. K ránu se také vytvořily v nížinách mrznoucí mlhy, které se ale postupně rozpustí,“ uvedl ve čtvrtek ráno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle přiloženého družicového snímku se mrznoucí mlhy vyskytovaly například v Karlovarském kraji, na Jindřichohradecku či v pásu zahrnujícím Orlické hory a východní část Pardubického kraje.

Čtvrteční ráno je z tohoto týdne podle meteorologů nejmrazivější. Teploty klesaly až k minus pěti, na západě byly ještě o dva stupně nižší a v Tachově bylo minus osm stupňů. „Na Šumavě a v Krušných horách mrzlo ještě více, teploty se zde pohybovaly mezi -10 až -15 °C, v Rolavě neměřili -18 °C,“ doplnil ČHMÚ na Facebooku.

Zatímco ve čtvrtek se denní teploty budou držet ještě pod deseti stupni, v pátek by mohly vystoupat na osm až 12 stupňů, v Čechách i k 15 stupňům. Bude polojasno až oblačno.

V sobotu bude skoro jasno až polojasno. Noční teploty klesnou na plus tři až minus jeden stupeň, na jihozápadě a západě Čech k minus třem stupňům. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 11 a 15 stupni, na severu Čech kolem deseti.

„V neděli začne ovlivňovat počasí u nás mělká brázda nízkého tlaku vzduchu od západu. V příštím týdnu budou v teplejším západním proudění postupovat přes střední Evropu jednotlivé fronty,“ uvedli meteorologové.

V neděli se mohou místy vyskytnout přeháňky. Noční teploty zůstanou nad nulou a přes den bude stejně jako v sobotu 11 až 15 stupňů. Jarní počasí pak bude pokračovat i v příštím týdnu.


Pokračovat ve čtení

Podobné články