lehecka-obeti-murrayho-zazraku.-nejzhavejsi-talent,-slysel-cech-pres-selhani

Lehečka obětí Murrayho zázraku. Nejžhavější talent, slyšel Čech přes selhání

author
3 minutes, 20 seconds Read

Lehečka obětí Murrayho zázraku. Nejžhavější talent, slyšel Čech přes selhání; Zdroj foto: Reuters

Pětatřicetiletý Andy Murray letos ještě nevyhrál žádný turnaj, přesto je jednou z největších osobností aktuální sezony. Právě on zatím fanouškům nabízí tu nejvybranější tenisovou zábavu.

Je teprve konec února a Murray už má za sebou hned hned tři duely, v nichž se k triumfu prodral přes mečboly soupeře.

Nezdolný bojovník s kovovou kyčlí znovu a znovu dovádí tenisový svět k úžasu, média po pátečním dramatu proti Lehečkovi píší o „Murrayho zázraku“.

Když mistr světa v odvracení mečbolů a utíkání „hrobníkovi z lopaty“ přistoupil po zápase k mikrofonu, byl očividně ohromený sám sebou a tím, co právě dokázal.

„Nevím, vážně nevím, jak se mi tohle podařilo. Byl to jeden z nejúžasnějších obratů mojí kariéry,“ prohlásil dojatý a unavený Murray. A to už má tahle skotská legenda něco za sebou. 

Nervózního Lehečku v prvním setu přejel kanárem, jednadvacetiletý Čech ale v boji o své premiérové finále rovněž předvedl nevšední vzepětí. Murrayho občas dováděl k zoufalství svým agresivním, chytrým tenisem nebo přesnými voleji. Vynutil si třetí sadu a také v ní dlouho dominoval.

Dva mečboly měl Lehečka už za stavu 5:3 na returnu, za stavu 5:4 pak na servisu vedl 40:0. To, co se zdálo být formalitou, se změnilo v Murrayho dech beroucí show. 

„Podával na postup do svého prvního finále, takže jsem věděl, že na něj nesmím přestat tlačit. Vím, jak těžké je dopodávat tyhle zápasy. Ale upřímně, nemám ponětí, jak jsem to dokázal otočit,“ vyprávěl trojnásobný grandslamový šampion a dvojnásobný olympijský vítěz.

Lehečka přes závěrečné selhání znovu ukázal, že s ním tenisová špička musí počítat.

„Andy, otočil jsi zápas proti pravděpodobně nejžhavějšímu talentu současného tenisového světa,“ uvedl moderátor pozápasový rozhovor s Murraym.

Tenista z Kněžmostu letos vyhrál na okruhu ATP už třináct duelů, prohrál jen čtyřikrát a vždy s pozdějším finalistou.

V Dauhá dosáhl na žebříčkově nejcennější výhru kariéry, přehrál nasazenou jedničku a pátého hráče světa Andreje Rubljova. A mocně sahal i po svém premiérovém finále. Bude si na něj muset ještě počkat, na druhé straně kurtu totiž stál Sir Andy Murray.

Ani Skotův soupeř pro sobotní dubajské finále, Rus Daniil Medveděv, v podobný scénář nevěřil.

„Co tady Andy dokázal je něco kolosálního. Ze tří mečbolů utekl už proti Sonegovi. A proti někomu jako je Lehečka, za stavu 5:4 a 40:0? Byl jsem přesvědčený, že je konec. Obrovská věc,“ ocenil Medveděv Murrayho a vlastně i Lehečku.

Český tenista si nadále buduje pověst i pozici. Sbírá zkušenosti z velkých zápasů, jak sám v Dauhá podotkl, učí se díky výhrám i díky porážkám. I kdyby bolely sebevíc. Tahle snad už víc bolet nemohla, dobře nastavenou Lehečkovu hlavu by však ovlivnit neměla.

Po turnaji se nová česká hvězda s největší pravděpodobností vrátí do elitní padesátky a začne se chystat na své premiérové starty na takzvaném Sunshine Double, tedy velkých amerických turnajích v Indian Wells a Miami.

Letošní obraty Andyho Murrayho:


Pokračovat ve čtení

Podobné články