lehecka-po-strhujici-bitve-padl.-murray-mu-v-semifinale-odvratil-pet-mecbolu

Lehečka po strhující bitvě padl. Murray mu v semifinále odvrátil pět mečbolů

author
1 minute, 20 seconds Read

Lehečka po strhující bitvě padl. Murray mu v semifinále odvrátil pět mečbolů; Zdroj foto: Reuters

První set Lehečka vůbec nezvládl a trojnásobnému grandslamovému šampionovi v něm podlehl za 33 minut. Do druhé sady ale český hráč nastoupil jako vyměněný, vypracoval si náskok 4:1 a bez potíží vyrovnal.

V rozhodujícím setu Lehečka využil brejkbol na 2:1, vzápětí ale sám podání neudržel a Murray srovnal. Českého hráče to ale nerozhodilo a okamžitě sebral soupeři servis, ujal se vedení 3:2 a vypadalo to, že míří za postupem.

Jenže Lehečkovi ani pět mečbolů nakonec na postup nestačilo. První dva nevyužil při soupeřově servisu za stavu 5:3, další tři měl při vlastním podání za stavu 5:4, kdy vedl dokonce 40:0. Murray ale dokázal vyrovnat a ujal se vedení 6:5.

Lehečka si nakonec vynutil tie-break, ve kterém otočil z 1:3 na 4:3, ale závěr patřil zkušenému soupeři. První mečbol za stavu 5:6 ještě český talent odvrátil, ale poté neudržel podání a Murray pro sebe zkrácenou hru získal poměrem 8:6.

Murray, jenž je po vleklých zdravotních potížích na 70. místě žebříčku, si o první titul od roku 2019 zahraje proti vítězi duelu mezi Rusem Daniilem Medveděvem a Félixem Augerem-Aliassimem z Kanady. V Dauhá ho navíc čeká rekordní páté finále, v letech 2008 a 2009 získal titul.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,485.775 dolarů):

Dvouhra – semifinále:

Murray (Brit.) – Lehečka (ČR) 6:0, 3:6, 7:6 (8:6).


Pokračovat ve čtení

Podobné články