„zustanou-jen-trosky.“-rusky-poslanec-v-televizi-vyhrozoval-znicenim-kyjeva

„Zůstanou jen trosky.“ Ruský poslanec v televizi vyhrožoval zničením Kyjeva

author
1 minute, 21 seconds Read

"Zůstanou jen trosky." Ruský poslanec v televizi vyhrožoval zničením Kyjeva; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Rossija 1

Guruljov v ruské státní televizi mluvil o strategiích, jak porazit nepřítele. Podle něj není hlavním nepřítelem Ukrajina. „Nejde o ukrajinské nacisty, kteří samozřejmě existují a my je porazíme. Ale o skutečného nepřítele, o kterém mluvil náš prezident: Spojené státy americké,“ uvedl bývalý generál.

V diskusním pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem zmínil, že konfrontace Spojených států amerických je součástí ruské speciální vojenské operace. Podle ruského poslance ale nejde nepřítele zničit najednou, aniž by došlo k jaderné válce. „Musí se to dělat postupně. Nemusíme zaútočit najednou na všechna místa na Ukrajině, nepřítele zničíme na etapy,“ doplnil Guruljov.

Podle něj lze například určit jednu oblast a tu „úplně vyčistit“. „Když budeme potřebovat, aby z Kyjeva zůstaly jen trosky a abychom mezi ty trosky pak zapíchli naši vlajku, tak takhle to uděláme,“ upozornil generál ve výslužbě.

V pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem zazněla různá extrémní tvrzení už několikrát. Často přitom od samotného prokremelského moderátora, který například letos v lednu hájil použití jaderných zbraní. Jeho výhrůžkám ale neúnavně oponoval tamní vojenský expert Jevgenij Bužinskij. Stál za tím, že jaderné zbraně mají sloužit jako „odstrašující politický nástroj“ a jakékoli vyhrocení situace je v současnosti nemožné.


Pokračovat ve čtení

Podobné články