skvely-lehecka-otocil-duel-proti-rubljovovi-a-je-v-semifinale-turnaje-v-dauha

Skvělý Lehečka otočil duel proti Rubljovovi a je v semifinále turnaje v Dauhá

author
1 minute, 22 seconds Read

Skvělý Lehečka otočil duel proti Rubljovovi a je v semifinále turnaje v Dauhá; Zdroj foto: Reuters

Lehečka sice s nasazenou jedničkou prohrál první set, poté se ale zlepšil a vítěz turnaje z roku 2020 Rubljov začal tahat za kratší konec. O zisku druhé sady rozhodl 52. hráč světa brejkem za stavu 5:4 a ve třetí si rychle vypracoval náskok 3:0, který bez potíží udržel.

„Poslední dva měsíce byly úžasné. Zlepšil jsem všechno. Hlavně psychiku na kurtu. Na turnaji Next Gen jsem nabral sebevědomí a naučil jsem se s tím pracovat,“ připomněl Lehečka v rozhovoru na kurtu finálovou účast na Turnaji mistrů pro hráče do 21 let, kterou uzavřel loňskou sezonu a letos na ni svými výkony navazuje.

Lehečka, který si připsal druhý triumf nad hráčem z první desítky světového žebříčku, si v semifinále na okruhu ATP zahraje podruhé. Poprvé mezi čtyři nejlepší postoupil loni v Rotterdamu.

Jeho soupeřem bude pětatřicetiletý Murray, kterému po vleklých zdravotních potížích patří v žebříčku 70. místo. S šestadvacetiletým Mullerem, jenž do hlavní soutěže v Kataru postoupil z kvalifikace, bojoval o postup více než dvě hodiny. Třísetové duely musel odehrát i v úvodních dvou kolech.

O první účast ve finále si Lehečka zahraje s bývalou světovou jedničkou Andym Murraym. Britský trojnásobný grandslamový šampion zdolal po obratu rovněž ve třech setech Francouze Alexandera Mullera 4:6, 6:1, 6:2.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,485.775 dolarů):

Dvouhra – čtvrtfinále: Lehečka (ČR) – Rubljov (1-Rus.) 4:6, 6:4, 6:3.


Pokračovat ve čtení

Podobné články