o-vikendu-se-vyrazne-ochladi,-teploty-spadnou-k-nule-a-bude-snezit

O víkendu se výrazně ochladí, teploty spadnou k nule a bude sněžit

author
1 minute, 15 seconds Read

O víkendu se výrazně ochladí, teploty spadnou k nule a bude sněžit; Zdroj foto: ČTK

„Od soboty se začne ochlazovat a postupně se i do nížin vrátí sněhové přeháňky. Na horách by mohlo během víkendu napadnout pět až 15 centimetrů nového sněhu,“ uvedli ve čtvrtek meteorologové na Facebooku.

Do konce týdne bude většinou zataženo až oblačno. V pátek přes den občas zaprší, později večer očekávají meteorologové v severozápadní polovině Čech nad 400 metrů srážky sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi sedmi až třemi stupni Celsia, přes den vystoupají na šest až deset stupňů, na jižní Moravě až na 13 stupňů.

V sobotu už v noci bude mrznout, noční teploty klesnou na tři až minus jeden stupeň Celsia, nejvyšší denní budou mezi jedním až pěti stupni Celsia, na východě by mohlo být ještě o něco tepleji. Sněhové přeháňky se objeví na většině území, pod 300 metrů i smíšené nebo dešťové. V jihovýchodní polovině bude hranice sněžení na 700 metrech.

V neděli bude podle meteorologů sněžit zejména na horách, nejnižší noční teploty klesnou na minus jeden až minus pět stupňů Celsia, nejvyšší denní budou v rozmezí minus jeden až tři stupně Celsia.

Příští týden bude v noci mrznout a odpolední teploty se dostanou jen několik stupňů nad nulu.


Pokračovat ve čtení

Podobné články