jaskin-se-spoluhraci-gratulovali-ruskym-vojakum.-reprezentovat-nebude,-rekl-hadamczik

Jaškin se spoluhráči gratulovali ruským vojákům. Reprezentovat nebude, řekl Hadamczik

author
3 minutes, 30 seconds Read

Jaškin se spoluhráči gratulovali ruským vojákům. Reprezentovat nebude, řekl Hadamczik; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Twitter/Hokejový klub SKA

Devětadvacetiletý Jaškin, který vyrůstal v Česku a český národní tým reprezentoval na třech velkých akcích, se v létě navzdory válce vrátil do Kontinentální hokejové ligy. V Petrohradu mu na dres přišili dokonce kapitánské céčko.

Také on tedy z pozice týmového lídra promluvil ve zdravici, již bohatý ruský klub zveřejnil na sociálních sítích. Jaškin ve videu přeje hezký svátek Dne obránců vlasti, který se v Rusku slaví 23. února.

‚>“Gratulujeme dnes všem, kteří spojili svůj život s obranou naší vlasti,“ říká na kameru obránce Roman Rukavišnikov. „Těm, kteří slouží v řadách ruské armády a námořní pěchoty,“ navazuje na něj spoluhráč.

‚>Do zápasu na ledě Soči, kde Petrohrad už coby jistý vítěz základní části KHL zvítězil 6:5 po prodloužení, přivedl Jaškin mužstvo v dresech s armádními motivy. Konkrétně s maskáčovým vzorem, ruskou vlajkou na hrudi či nášivkami se jmény, jak bývají uvedena na vojenské uniformě.

Nahrávka okamžitě vyvolala na českých sociálních sítích vlnu znechucení. Podle prezidenta svazu Aloise Hadamczika už nemůže Česko reprezentovat.

„Jestliže má svědomí takové věci dělat, je to jeho věc. Nikoliv naše. Je svéprávný člověk a my za jeho činy neodpovídáme. My můžeme jen rozhodnout, že takový člověk nemůže momentálně reprezentovat naši zemi,“ řekl Hadamczik pro Sport.cz.

‚>Jenže ani štace v Arizoně nevyšla, Jaškin kvůli zranění odehrál pouze 12 utkání a vrátil se do Ruska. Zákaz reprezentovat Česko, který hokejový svaz vydal pro hráče KHL v souvislosti s válkou na Ukrajině, ho sice nepříjemně překvapil, ale od angažmá v Petrohradu neodradil.

‚>S roční gáží ve výši 77 milionů rublů (zhruba 23 milionů korun) je Jaškin šestým nejlépe placeným hráčem soutěže.

‚>“Dnes je to tak, zítra to může být jinak,“ řekl k zavřeným dveřím českého národního týmu pro hokejisty z KHL. „Prezident svazu Alois Hadamczik ještě v červnu říkal, že by mu nevadilo povolávat hráče z Ruska, v srpnu už přijal zákaz. Zatím bych nedělal závěry.“

‚>“Některé Haškovy výroky si ale mezi sebou odporují. Povím jednoduše, že sportovec by se měl zajímat o sport. Politiku by měli řešit politici,“ uzavřel Jaškin starší.


Pokračovat ve čtení

Podobné články