po-bronzu-hraje-motor-o-zivot.-spatne-reseni-krize,-spoleh-jen-na-veterany,-mini-rob

Po bronzu hraje Motor o život. Špatné řešení krize, spoleh jen na veterány, míní Rob

author
4 minutes, 8 seconds Read

Po bronzu hraje Motor o život. Špatné řešení krize, spoleh jen na veterány, míní Rob; Zdroj foto: ČTK

O víkendu Budějovice zabraly. V pátek večer uhrály doma bod proti Spartě, v neděli uloupily výhru 4:1 na ledě druhých Vítkovic. Přesto mají na třináctém místě extraligy před posledním Kladnem k dobru jediný bod.

‚>“V tuto chvíli je pro klub zásadní nebýt v baráži,“ tvrdí bývalý útočník, jenž odehrál za Motor sedmnáct sezon. „Play off by bylo velkou výhrou, pořád by byla šance hrát o úspěch. Ale teď je to tak, že se hraje o bytí a nebytí,“ dodává.

‚>“To určitě, nikdo nečekal, že do konce dlouhodobé části půjde o udržení. Tým prošel proměnou, která mu neprospěla, ty tahy se nepovedly. Motoru chybí silnější střední generace standardních hráčů,“ míní šampion extraligy se Spartou z roku 2007.

Ultimátum pro Modrého byla chyba

‚>“Klobouk dolů před nimi. Ale pokud by se tihle hráči zranili, rázem by to s Motorem vypadalo hodně špatně,“ podotýká Rob.

‚>Po devíti porážkách za sebou dostal trenér Jaroslav Modrý veřejně prezentované ultimátum a v domácím zápase s Plzní hrál o místo. Budějovice vyhrály na nájezdy, o dva měsíce později kouč stejně skončil.

‚>Modrý odkoučoval 29 zápasů a získal s týmem 33 bodů. V průměru 1,14 bodu na utkání. Po Vánocích převzal jeho práci dosavadní asistent David Čermák. Za 19 duelů nasbíral 22 bodů. To odpovídá průměru 1,16 – čili žádné velké zlepšení.

Baráž bude zase ošidná

‚>Rob, budějovický rodák a srdcař, avšak nyní zaměstnanec prvoligového Vsetína, takový názor nezastává.

‚>Roli znovu sehrají odlišné vstupní pozice obou účastníků baráže. Zatímco poslední tým extraligy na ni bude čekat dlouhých šest týdnů, vítěz první ligy půjde do akce pár dní po konci náročného play off.

‚>Ve Vsetíně trénuje juniorské družstvo, k tomu pomáhá u prvního týmu se skautingem. Jeho syn Luboš je nejproduktivnějším hráčem Valachů.