soucek-delal-potize-a-umlcel-nevybirave-kritiky.-presto-je-stale-bliz-katastrofe

Souček dělal potíže a umlčel nevybíravé kritiky. Přesto je stále blíž katastrofě

author
3 minutes, 37 seconds Read

Souček dělal potíže a umlčel nevybíravé kritiky. Přesto je stále blíž katastrofě; Zdroj foto: Reuters

Snad žádný fotbalista West Hamu nebyl v posledních měsících kritizován tak tvrdě jako Souček. Zejména u fanoušků to měl exslávista pořádně rozlité a v posledních týdnech poprvé během svého působení u The Irons ztratil místo v základní sestavě.

Vrátil se do ní záhy kvůli zranění Brazilce Lucase Paquety a ve dvou náročných londýnských derby rozhodně nezklamal.

Na zajímavý výkon z remízového utkání proti Chelsea navázal Souček i v neděli na Tottenhamu a sklidil nevídanou porci chvály navzdory tomu, že „Kladiváři“ odjeli ze severního Londýna s prázdnou po porážce 0:2.

Souček nastoupil ve středu pole s výrazně ofenzivnějšími úkoly a v prvním poločase byl jedním z nejaktivnějších fotbalistů na place.

Hned v první minutě po dlouhém autu krajana Vladimíra Coufala šikovně a akrobaticky připravil střeleckou pozici pro Jarroda Bowena, v dalších minutách často dělal potíže hráčům Spurs napadáním, odebíral balony, přerušoval akce, vyhrával souboje.

Po obrátce už se svezl se zhoršeným, bezkrevným výkonem Hammers, kteří dvakrát inkasovali z kopaček Emersona Royala a Son Hung-mina. Magazín Football.London ovšem Součka vyhlásil za „Star Mana“ sestavy West Hamu.

„V první půli byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti, vytvářel šance, běhal všude a dominoval v soubojích i v odebírání míčů. Po přestávce už byl méně efektivní, ale byl jedním z mála, kdo zaslouží kredit,“ uvedl web, podle něhož hrál Souček jeden ze svých nejlepších duelů v sezoně.

Známku 7 z 10 dostal i ve večerníku Evening Standard: „Získával míče vysokým presinkem, ukázal další silný výkon.“

Mužem zápasu se stal i na stránkách portálu West Ham Zone. „Překvapivě to musí být právě on. Byl všude, snažil se ovlivnit hru a pokrývat velkou část trávníku,“ napsal autor hodnocení.

Po víceméně subjektivních pochvalách potvrdila Součkovu dobrou práci i tvrdá řeč čísel analytického serveru WhoScored.com. Čech si vyhrál lichotivou známku 7.4, jasně nejlepší z West Hamu.

Odpuštění si pro něj přichystal web Hammers News, který byl k oběma českým fotbalistům pravidelně nevybíravě kritický.

„Máme zpátky starého dobrého Tomáše Součka. Byl velmi blízko svým nejlepším výkonům. Hodně jsme ho kritizovali, ale na vině je Moyes, který ho špatně využíval,“ otočili autoři kormidlo kritiky směrem na skotského trenéra.

Celý duel odehrál na Tottenhamu i Vladimír Coufal, ten však podal průměrný výkon.

Ohlasy sice vyzdvihují jeho bojovnost, energii a tradiční zápal, zároveň však upozorňují na to, že tentokrát český obránce nebyl přesný ve svých centrech a přihrávkách. Navíc právě z jeho strany přišly oba brejkové údery „Kohoutů“.

Podíl viny nesl zejména na první brance, kdy nedokázal eliminovat výtečnou průnikovku Pierra-Emila Höjbjerga a smrtonosný náběh Bena Daviese.

West Ham se po porážce ocitá ve vážných problémech. Z posledních 14 zápasů vytěžil pouhých devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Konkurenti na dně tabulky o víkendu naopak zabrali, a tak Moyesův tým klesl na sestupovou příčku.

Fanoušci nyní mohutně vzývají odchod zkušeného kouče. Ten se sice po utkání chytal stébla a snažil se najít pozitiva, přičemž jako jedno z hlavních jmenoval právě Součkovo zlepšení, pokud však o víkendu v životně důležitém boji nevyzraje na Nottingham Forest, bude jeho budoucnost na lavičce Hammers notně nahnutá.


Pokračovat ve čtení

Podobné články