davidova-byla-pul-minuty-od-medaile,-se-sampionatem-se-rozloucila-patym-mistem

Davidová byla půl minuty od medaile, se šampionátem se rozloučila pátým místem

author
2 minutes, 0 seconds Read

Davidová byla půl minuty od medaile, se šampionátem se rozloučila pátým místem; Zdroj foto: Reuters

Reprezentantka z Janova nad Nisou doplatila na dvě trestná kola a ztratila na vítěznou Švédku Hannu Öbergovou 51,4 vteřiny, od medaile ji dělilo půl minuty. Druhá česká reprezentantka Tereza Voborníková byla po dvou střeleckých chybách na závěrečné „stojce“ osmnáctá.

Osmá žena Světového poháru Davidová vylepšila v Oberhofu dosavadní maximum, kterým bylo šesté místo ze sprintu. Češi přesto vyšli na mistrovství medailově naprázdno. Naposledy se jim nepodařilo získat cenný kov před čtyřmi lety v Östersundu.

Davidová s Voborníkovou vstoupily do závodu bezchybnou první položkou vleže. Dvaadvacetiletá Voborníková, která jela při debutu na MS závod s hromadným startem poprvé, byla stoprocentní i při dalších dvou položkách, ztrácela ale na trati. O lepší umístění ji pak připravila dvě trestná kola po závěrečné střelbě.

Davidovou zbrzdily chyby při druhé střelbě vleže a na úvodní „stojce“, díky pátému nejrychlejšímu běžeckému času se ale vždy vrátila do nejlepší desítky. Poslední položku předloňská mistryně světa zvládla stoprocentně a finišovala pátá.

Öbergová získala po vytrvalostním závodě druhé zlato a celkově čtvrtou medaili. Byla ještě druhá ve sprintu a třetí ve štafetě. Rodačka z Kiruny uspěla v závěrečném závodě i se dvěma trestnými koly.

Druhá byla se ztrátou 4,8 sekundy Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová, bronz získala třikrát chybující Francouzka Julia Simonová. 

Nejúspěšnější zemí na šampionátu bylo s 13 medailemi Norsko, pod všemi pěti zlatými je podepsaný Johannes Thingnes Bö. Druhé Švédsko získalo o dvě medaile méně, třetí Francie vybojovala čtyři cenné kovy.

Biatlonová sezona bude pokračovat Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě. Na Vysočině se elita představí od 2. do 5. března.

Mistrovství světa v biatlonu v Oberhofu (Německo) – závody s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. H. Öbergová (Švéd.) 36:48,0 (2), 2. Tandrevoldová (Nor.) -4,8 (1), 3. Simonová (Fr.) -20,8 (3), 4. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -34,7 (2), 5. Davidová (ČR) -51,4 (2), 6. Knottenová (Nor.) -57,7 (1), …18. Voborníková (ČR) -1:43,0 (2).


Pokračovat ve čtení

Podobné články