zakukleni-chuligani-bohemians-zbili-na-tribune-soukmenovce.-sponzori-zvazuji-odchod

Zakuklení chuligáni Bohemians zbili na tribuně soukmenovce. Sponzoři zvažují odchod

author
1 minute, 36 seconds Read

Zakuklení chuligáni Bohemians zbili na tribuně soukmenovce. Sponzoři zvažují odchod; Zdroj foto: ČTK

Podle vyjádření klubu vše začalo slovní potyčkou dvou návštěvníků, která vyvrcholila v situaci, kdy po několika minutách k jednomu z účastníků hádky přišlo pět maskovaných osob v kuklách a tohoto fanouška napadlo údery pěstí do hlavy a obličeje. Následně celá skupina tribunu opustila.

„Považujeme za absolutně nepřijatelné a odsouzeníhodné takové chování jakéhokoliv z návštěvníků Ďolíčku. Na celé události je smutný také fakt, že útočníci i napadený byli dle očitých svědků opatřeni symbolikou Bohemians. Jednalo se tak s největší pravděpodobností o útok ve vlastních řadách. Útok skupiny pěti, navíc maskovaných, agresorů proti jedinému napadenému odsuzujeme jako podlé a zbabělé jednání. Tyto jedince nepovažujeme za naše fanoušky,“ uvedl pražský klub ve svém prohlášení.

Incident vzbudil strach a obavy o vlastní bezpečnost v řadách dalších návštěvníků v okolí napadení. Navíc se odehrál v blízkosti sektoru určeného pro partnery a sponzory Bohemians, kteří po utkání vyjádřili znechucení z celé události a někteří dokonce klubu oznámili, že zvažují ukončení spolupráce.

„Bohužel se tato událost navíc odehrála v období, kdy v mediálním prostoru rezonuje téma bezpečnosti na fotbalových stadionech a podmínkách pro fanoušky, týkající se zejména klecí a plotů. Chování této pětice je vodou na mlýn odpůrcům tvrzení, že fotbalové stadiony jsou bezpečným místem pro všechny návštěvníky, včetně rodin a dětí,“ uvádějí zástupci Bohemians 1905.


Pokračovat ve čtení

Podobné články