projekt-„galacticos“-v-brooklynu-zkrachoval.-tym-opousti-i-durant,-miri-do-phoenixu

Projekt „Galácticos“ v Brooklynu zkrachoval. Tým opouští i Durant, míří do Phoenixu

author
1 minute, 14 seconds Read

Projekt "Galácticos" v Brooklynu zkrachoval. Tým opouští i Durant, míří do Phoenixu; Zdroj foto: Reuters

Brooklyn tak opustila i třetí z velkých hvězd, které měly vytvořit super tým, ale k očekávanému úspěchu Nets nedovedly. Kyrie Irving si před pár dny vynutil výměnu do Dallasu a James Harden se už před rokem přesunul do Philadelphie.

Durant je velkým úlovkem pro nového majitele Phoenixu Mata Ishbiu, který právě získal Suns za rekordní čtyři miliardy dolarů. Čtyřiatřicetiletý hráč se potká v týmu i s hvězdným rozehrávačem Devinem Bookerem, s nímž vybojoval pro USA předloni v Tokiu zlaté olympijské medaile. Durant momentálně už měsíc nehraje kvůli zranění kolena.

Pro trojnásobného olympijského šampiona a mistra světa z roku 2010 bude Phoenix pátým působištěm v NBA. Kariéru zahájil v Seattlu, odkud se s klubem přestěhoval do Oklahoma City. Pak hrál také za Golden State, s kterým získal v letech 2017 a 2018 a mistrovské tituly. Pokaždé byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem finálové série. V roce 2014 získal stejné ocenění za výkony v základní části. Třináctkrát si vysloužil nominaci do Utkání hvězd NBA. V této sezoně byl Durant s průměrem 29,7 bodu na zápas nejlepším střelcem Brooklynu.


Pokračovat ve čtení

Podobné články