ceska-media-dodrzuji-standardy-lepe-nez-loni,-aktualne.cz-obhajilo-nejvyssi-hodnoceni

Česká média dodržují standardy lépe než loni, Aktuálně.cz obhájilo nejvyšší hodnocení

author
1 minute, 9 seconds Read

Česká média dodržují standardy lépe než loni, Aktuálně.cz obhájilo nejvyšší hodnocení; Zdroj foto: Economia

Nejlépe hodnocené, tedy označené známkou A, jsou v posledním žebříčku kromě Aktuálně.cz také weby České noviny, iRozhlas, Seznam Zprávy a online mutace Deníku N a Hospodářských novin. Známku B dostaly například weby CNN Prima News, Novinky, TN.cz, iDnes či Lidovky. Známku C si odnesly bulvární servery Expres, Aha online a server komunistické strany Naše pravda.

Podle Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky z ratingu vyplývá, že novinářské standardy se v Česku nyní dodržují lépe, než tomu bylo na začátku roku 2022. Jde například o oddělování názorů od zpravodajství a komerčních sdělení, recenze firem, citování zdrojů či uvádění autora článku. V průměru se bodové hodnocení zvýšilo o deset procent.

„Je to jednoznačně dobrá zpráva pro celou společnost. Jen kvalitní práce novinářů a dodržování profesních standardů, které se týkají mimo jiné práce se zdroji informací, ověřování faktů či transparentnosti médií, recenze zaměstnavatelů může vést ke zvýšení důvěry v média a být protiváhou sílících dezinformací a konspiračních teorií,“ uvedl šéf Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Petr Orálek.

Pokračovat ve čtení

Podobné články