zranene-kolegy-nechal-pod-palbou.-kamera-zachytila-prchajiciho-ruskeho-vojaka

Zraněné kolegy nechal pod palbou. Kamera zachytila prchajícího ruského vojáka

author
1 minute, 9 seconds Read

Zraněné kolegy nechal pod palbou. Kamera zachytila prchajícího ruského vojáka; Zdroj foto: Reuters

Záběry v úterý publikovala na svém facebookovém profilu 28. samostatná mechanizovaná brigáda ukrajinských ozbrojených sil. Vedle zásahu velitelských pozic také její členové zničili ruský sklad s municí, tvrdí jednotka na sociální síti. Na základě srovnání se satelitními snímky se útok odehrál poblíž východoukrajinského Bachmutu, kde již několik měsíců probíhají jedny z nejtěžších bojů, uvádí agentura Reuters.

Na záběrech je patrné, jak Ukrajinci nejprve zasáhli ruské stanoviště, které se nacházelo v již rozbombardované a opuštěné obytné zástavbě. Po zásahu ukrajinskými střelami zůstalo několik ruských vojáků zraněných. Dronová kamera poté zachytila, jak jeden z mužů neváhal a nasedl na opuštěný motocykl. Své kolegy, kteří se snažili také nasednout, ale nechal za sebou.

Právě na frontové linii u Bachmutu a dalších měst v Doněcké a Luhanské oblasti se odehrávají nejtěžší boje. Ukrajina v posledních týdnech žádá Západ o urychlené dodávky zbraní, které by jí pomohly vyvinout větší tlak na agresora. Podle britské rozvědky se Rusko nyní snaží vytvořit novou osu postupu v doněckém regionu a ukrajinské jednotky od Bachmutu odklonit.


Pokračovat ve čtení

Podobné články