ms-fotbalistek-ma-sponzorovat-saudska-arabie,-poradatele-se-bouri

MS fotbalistek má sponzorovat Saúdská Arábie, pořadatelé se bouří

author
1 minute, 5 seconds Read

MS fotbalistek má sponzorovat Saúdská Arábie, pořadatelé se bouří; Zdroj foto: Reuters

Národní fotbalové svazy Austrálie a Nového Zélandu uvedly, že jsou z této zprávy v šoku a rozčarovány. Mezinárodní federaci FIFA vyzvaly, aby se k situaci urychleně vyjádřila.

Sponzorství turnaje Saúdskou Arábií, kde až do roku 2018 ženy nesměly na fotbal, s nimi prý nikdo nekonzultoval. FIFA se zatím nevyjádřila.

Vedle tradičních sponzorů, jako jsou Adidas, Visa či Coca-Cola, se mají během turnaje fotbalistek objevit i reklamy Visit Saudi propagující turismus v tomto království na Blízkém východě.

Bývalá novozélandská reprezentantka a jedna z ambasadorek šampionátu Maia Jackmanová uvedla, že by to bylo zcela v rozporu s posilováním postavení žen a její prací. „FIFA má ohromnou moc udělat něco pro ženy a tohle se z toho vymyká. Pokud to tak opravdu bude, ovlivní to pohled lidí na fotbal. Je to těžké, když se tolik snažíme, aby se věci pohnuly,“ citovala Jackmanovou agentura Reuters.

Saúdská Arábie v poslední době mohutně investuje do sportu, podle lidskoprávních organizací si tím snaží vylepšit obraz ve světě. Nedávno do své ligy přitáhla portugalskou fotbalovou hvězdu Cristiana Ronalda.


Pokračovat ve čtení

Podobné články