skriniar-se-po-interu-jmenovat-nebude.-jeho-odchod-ma-k-romantice-daleko,-stve-italy

Škriniar se po Interu jmenovat nebude. Jeho odchod má k romantice daleko, štve Italy

author
1 minute, 33 seconds Read

Škriniar se po Interu jmenovat nebude. Jeho odchod má k romantice daleko, štve Italy; Zdroj foto: Reuters

Před čtyřmi lety uzavřel slovenský stoper sázku s italským novinářem Matteem Barzaghim. Pokud s nerazzurri vyhraje Ligu mistrů, úředně si nechá změnit jméno na Milan Inter Škriniar.

Nyní je jasné, že sedmadvacetiletý obránce na matriku muset nebude. O víkendu totiž podepsal smlouvu s francouzským klubem Paris Saint Germain, a byť ještě jaro odkope v Miláně, v létě se postěhuje do Francie jako volný hráč.

Což se samozřejmě nelíbí v italském klubu, který chtěl svou hvězdu alespoň zpeněžit. Jednání sice v posledních dnech probíhala, ale bez výsledku.

Podle respektovaného žurnalisty Fabrizia Romana žádal Milán za okamžitý přestup dvacet milionů eur, tedy asi 476 milionů korun. Francouzská strana byla ovšem ochotna vyplatit maximálně polovinu.

„Je to něco, co musíme akceptovat, co má ovšem daleko do fotbalové romantiky či vášně. Nelíbí se to nám, nelíbí se to našim fanouškům, ale fotbalisté jsou holt profesionály,“ prohlásil Marotta pro SportMediaset.

Škriniar toužil odejít z Itálie už v zimě. Dokonce byl ochoten udělal ústupek a kývnout na to, že přijde o část podpisového bonusu. 

„To by byla cena za to, aby následující čtyři měsíce prožil v klidu a měl šanci vyhrát s PSG Ligu mistrů. A hlavně by se vyhnul bučení diváků a zároveň by finančně trochu pomohl Interu,“ řekl Andrea Ramazzotti, expert na Inter Milán.

V úterý však jednání o okamžitém transferu ztroskotala. Škriniar tak bude na jaře odcházet z Interu, ve kterém strávil téměř šest let, přesně tak, jak nechtěl.


Pokračovat ve čtení

Podobné články