prijemny-los-pro-slavii,-v-poharu-se-utka-s-vyskovem.-liberec-ceka-sparta

Příjemný los pro Slavii, v poháru se utká s Vyškovem. Liberec čeká Sparta

author
1 minute, 29 seconds Read

Příjemný los pro Slavii, v  poháru se utká s Vyškovem. Liberec čeká Sparta; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Ke Slavii, která je po vyřazení ligového mistra z Plzně největším favoritem poháru, byl los velmi přívětivý a přisoudil jí posledního zbylého zástupce z druhé ligy. Vyškov už dokázal v předchozích kolech vyřadit dva týmy z nejvyšší soutěže – ve Zlíně a předtím i v Jablonci zvítězil shodně 1:0.

Liberec a Sparta si v poháru zopakují souboj z finále v roce 2020, v němž Pražané na severu Čech vyhráli 2:1. Poslední vzájemný duel vloni v červenci v úvodním kole ligové sezony ale na Letné ovládl stejným poměrem Slovan.

Slovácko, které v minulé sezoně ve finále porazilo Spartu, bude mít i ve třetím utkání tohoto ročníku výhodu domácího prostředí. V posledním vzájemném souboji s Bohemians 1905 v říjnu v lize tým z Uherského Hradiště neuspěl a po brzké červené kartě prohrál 2:4.

Složení zbylé čtvrtfinálové dvojice určí až dohrávka mezi Českými Budějovicemi a Hradcem Králové v příštím týdnu. V původním termínu se nehrálo kvůli nepřízni počasí. Vítěz posledního osmifinále bude mít v následném kole proti ligovému nováčkovi z Brna výhodu domácího prostředí.

Úředním hracím dnem čtvrtfinále je 1. březen, termín se ale může po dohodě změnit.

Los čtvrtfinále: Slovácko – Bohemians Praha 1905, České Budějovice/Hradec Králové – Brno, Liberec – Sparta Praha, Slavia Praha – Vyškov.


Pokračovat ve čtení

Podobné články