„spusti-pokrik-a-vrhnou-se-na-nase-pozice.“-ukrajinci-popisuji-tvrde-boje-u-bachmutu

„Spustí pokřik a vrhnou se na naše pozice.“ Ukrajinci popisují tvrdé boje u Bachmutu

author
1 minute, 50 seconds Read

"Spustí pokřik a vrhnou se na naše pozice." Ukrajinci popisují tvrdé boje u Bachmutu; Zdroj foto: Rádio Svobodná Evropa

„Když Rusové útočí, shromáždí před našimi pozicemi velké množství jednotek. Ale opravdu velké množství, možná 30 až 50 mužů,“ popisuje reportérovi současnou situaci na bachmutské frontě ukrajinský voják Roman. „A tahle skupina 30 až 50 mužů pak spustí pokřik a útočí na naše pozice, kde máme pět nebo šest lidí,“ dodává voják za zvuku výbuchů.

Ruské síly podle něj tímto způsobem můžou brzy prolomit obranu města. „Možná jich zbyde jen pět, ale dostanou se tam,“ míní voják a dodává, že podle zjištění jeho kolegů z bezpilotních jednotek nyní ruská armáda shromažďuje v okolí Bachmutu, kde již několik měsíců probíhají intenzivní boje, své rezervy. 

„Vidíme spoustu kolon a dělostřelectva, které nepřítel soustředil kolem Bachmutu. Naším úkolem je zjistit, kde jsou, a předat informace našim dělostřeleckým jednotkám, které na ně budou pálit,“ popisuje ukrajinský voják Serhij. V poslední době také podle informací Rádia Svobodná Evropa končí v polních nemocnicích stále více zraněných ukrajinských vojáků, kteří utrpěli zejména střepinová poranění.

Za úterý hlásily ukrajinské síly na východě země odražení útoků ruské armády u osmi obcí. Rusové navzdory četným ztrátám nezastavují v Doněckém regionu útočné akce nejen v okolí Bachmutu, ale také Lymanu, Avdijivky a Novopavlivky. Podle ukrajinského generálního štábu jsou ale ruské jednotky v defenzivě u Kupjansku, Záporoží a Chersonu.

Mluvčí ukrajinské armády v komentáři pro agenturu AFP v úterý přiznal ztrátu Soledaru, odkud se podle dřívějšího hodnocení zahraničních odborníků ukrajinské síly stáhly už minulý týden. Proruští separatisté tvrdí, že ruské síly postupují zejména v Bachmutu. Ukrajincům podle nich zbývá už jen jedna silnice, po níž se mohou bezpečně do města dostávat. Toto tvrzení ale není možné nezávisle ověřit.


Pokračovat ve čtení

Podobné články