„je-to-jen-cekani-na-smrt.“-fackovaci-liga-sklizi-kritiku,-vymyslel-ji-pritom-sef-ufc

„Je to jen čekání na smrt.“ Fackovací liga sklízí kritiku, vymyslel ji přitom šéf UFC

author
2 minutes, 9 seconds Read

"Je to jen čekání na smrt." Fackovací liga sklízí kritiku, vymyslel ji přitom šéf UFC; Zdroj foto: ČTK

Poté, co se Power Slap show minulý týden poprvé objevila na americké stanici TBS, rozjel se kolem ní obrovský poprask. Komentáře o znechucení píší nejen fanoušci bojových sportů, ale třeba i hvězdy MMA.

„Nevím, kolik peněz se investovalo do téhle Power Slap sra*ky, ale bylo by lepší, kdyby se investovaly do vylepšení značky UFC a celkově do tohoto sportu,“ rýpl si bojovník lehké váhy UFC Američan Matt Frevola.

Kritiku sklízí videa i na oficiálním účtu nového pořadu, který bude v osmi dílech hledat nového šampiona a šampionku Power Slap League. 

Ano, v této nové „lize“ soupeří i ženy a právě video ze souboje Australanky Kourtney Olsonové a Maďarky Sheeny Bathoryové patří k nejkritizovanějším. První jmenovaná v něm utrpěla tvrdou ránu, která ji srazila na zem. Snažila se z ní oklepat a rychle vstát, ale nezvládla to a překulila se v kotrmelci dopředu.

„Tady někdo čeká, až první z nich zemře. Nechutné,“ napsal jeden z fanoušků pod videem na Twitteru. 

Fanouškům dávají zapravdu i někteří odborníci. K videu ze zápasu, po kterém zůstal ležet jiný soutěžící Chris Kennedy, připsal svůj odborný komentář například americký neurovědec Christopher Nowinski.

„Tohle je tak smutné. Všimněte si té šermířské pozice končetin poté, co mozek utrpěl zranění. On už možná nebude nikdy stejný člověk. Dana White a TBS by se měli stydět,“ prohlásil neurospecialista, který se kdysi sám věnoval zápasení. 

Podle prvních ohlasů si Kennedy po převezení na vyšetření stěžovat na výpadky paměti. Po prohraném souboji si vůbec nepamatoval, odkud ho k lékařům přivezli. 

White si z přílivu kritiky nic nedělá. „Nalili jsme do toho velké množství peněz právě proto, aby byl k dispozici tým lékařů, který dohlédne na bezpečnost. A pokud se to někomu nelíbí, mám pro vás jednoduché řešení – nedívejte se na to,“ prohlásil.

Podle něj je „fackovaná“ o mnoho bezpečnějším sportem než jiné bojové disciplíny. 

„V boxu dostanou frajeři i 300 úderů, tady jde o tři facky. Musíme v tomhle ještě lidi vzdělat,“ dodal.  


Pokračovat ve čtení

Podobné články