vsude-zavreno.-ukrajinci-v-prvni-linii-prezivaji-jen-diky-improvizovanym-trhum

Všude zavřeno. Ukrajinci v první linii přežívají jen díky improvizovaným trhům

author
1 minute, 12 seconds Read

Všude zavřeno. Ukrajinci v první linii přežívají jen díky improvizovaným trhům; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Rádio Svobodná Evropa

Trhy ve městě Časiv Jar, které se nachází západně od Bachmutu, jsou pro obyvatele v první linii často záchranou. „Koupil jsem tady stavební pěnu. Vrstva cihel nad mým oknem je poškozená, takže musím díru opravit, protože brzy bude mrznout. Prodejci si zaslouží medaili za statečnost. Pořád nám vozí zboží, zatímco všechny obchody jsou zavřené,“ vysvětlil jeden z nakupujících.

Ukrajincům z Bachmutu, kteří nemají dostatek peněz, pak pomáhají dobrovolníci. „Do Bachmutu jezdíme každý týden. Přivážíme kamna místní výroby. Lidé pláčou, když vidí chleba a vodu. Je to děsivá podívaná,“ popsal dobrovolník Serhij.

Kromě ukrajinských dobrovolníků podporují místní obyvatelé i lidé z USA. Darují místním peníze i nejrůznější zboží, které Ukrajinci v nouzi potřebují. „Pak se to sem přiváží. Jde třeba o generátory nebo kamna. To vše se děje s jediným cílem: pomoci nám zvítězit,“ doplnil dobrovolník Oleksij.

U Bachmutu a Avdijivky stále – a to navzdory velkým ztrátám – útočí ruské jednotky s cílem ovládnout celou Doněckou oblast. Podle šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Vadyma Skibického chce Rusko tuto oblast získat do března.


Pokračovat ve čtení

Podobné články