kdy-jindy,-kdyz-ne-ted.-pred-pliskovou-se-v-australii-otvira-jedinecna-sance

Kdy jindy, když ne teď. Před Plíškovou se v Austrálii otvírá jedinečná šance

author
2 minutes, 27 seconds Read

Kdy jindy, když ne teď. Před Plíškovou se v Austrálii otvírá jedinečná šance; Zdroj foto: Reuters

U protinožců to miluje. Byla tu čtyřikrát minimálně ve čtvrtfinále Australian Open, třikrát ovládla turnaj v Brisbane. 

„Je to má nejoblíbenější zem. Loni mě strašně mrzelo, že jsem přišla právě o tuhle část sezony. Užívám si, že jsem tady a ve druhém týdnu grandslamu,“ uvedla Plíšková po postupu do čtvrtfinále. 

První týdny nové sezony se přitom trápila. V Adelaide nevyužila ani jeden ze dvou pokusů vyhrát první kolo turnaje.

V Melbourne je všechno jinak. Ve čtyřech utkáních neztratila ani set a v osmifinále Číňance Čang Šuaj nadělila dokonce kanára.

Rodačka z Loun nabrala formu i potřebné sebevědomí. Navíc jí přeje i los. Dosud nepotkala nasazenou hráčku a papírově silnější tenistce se vyhne i v boji o semifinále.

„Plíškovou byste za favoritku nepovažovali, ale je ve čtvrtfinále a má šanci,“ napsal americký tenisový reportér Matt Zemek o 31. hráčce světa na Twitter. 

I spousta dalších tenisových fanoušků se přidává, že se před Plíškovou otevírá nevídaná šance konečně vyhrát první grandslam kariéry.

Sama tenistka o tom ale nechce ani slyšet. „Každý den je jiný. Myslím, že v posledních letech je to tak, že už v tenise nemáte jen 20 těžkých soupeřek, ale hned 150. Když zrovna nemáte den, tak prohrajete,“ prohlásila.

Plíšková má ale štěstí i na oblíbené protivnice. Proti Číňance navýšila vzájemnou bilanci na 8:0 na zápasy. S příští soupeřkou Magdou Linetteovou momentálně drží skóre 7:2.

„S Magdou čekám těžký zápas. Na US Open jsem s ní vyhrála duel, který končil 7:6 ve třetím. Přijde mi, že se v poslední době hodně zvedla, ráda hraje dlouhé výměny, nekazí. Čekám fyzicky náročný souboj,“ nechala se slyšet Češka.

I když vidí velkou šanci postoupit a dostat se zase blíž k vytouženému grandslamu, hlavní favoritky číhají prý někde jinde. „Aryna Sabalenková tu hraje skvěle a na vlně je i Jessica Pegulaová. Jsem ráda, že ji nemám ve své polovině pavouka,“ oddechla si Plíšková.

Momentálně si užívá hlavně to, že jí zase začala klapat spolupráce se staronovým koučem Saschou Bajinem, od kterého si slibuje, že společně vyhrají nějaké velké turnaje. 

„Víc vám toho ale neřeknu, on poslouchá,“ smála se v pozápasovém rozhovoru na kurtu. Trenér jí pak přes Twitter odpověděl: „Myslel jsem, že jsi mě vzala zpátky jen proto, že se ti líbí mé fórky.“


Pokračovat ve čtení

Podobné články