cesko-ceka-nasledujici-dny-zase-snezeni,-bude-mrznout.-pres-den-muze-byt-i-kolem-nuly

Česko čeká následující dny zase sněžení, bude mrznout. Přes den může být i kolem nuly

author
1 minute, 37 seconds Read

Česko čeká následující dny zase sněžení, bude mrznout. Přes den může být i kolem nuly; Zdroj foto: ČTK

Na celý týden meteorologové předpovídají zataženo až oblačno. Od pondělí do středy se může vyskytovat ojediněle slabé sněžení, ale také mrholení i mlhy, které mohou namrzat. Ve čtvrtek se hlavně na východě v nižších polohách objeví smíšené srážky a nadále se mohou tvořit mrznoucí mlhy. V pátek dorazí občasné sněžení nebo sněhové přeháňky a o víkendu už bude podle předpovědi sněžit na většině území Česka. Na horách bude koncem týdne sněžení četnější a trvalejší. Navíc ČHMÚ upozorňuje od úterka do čtvrtka na možnou tvorbu náledí.

Teploty budou nadále nízké. V pondělí se budou zřejmě pohybovat mezi plus jedním a minus třemi stupni. V úterý a středu se sice přes den mírně oteplí na nulu až plus čtyři stupně, ale poté budou opět i ve dne klesat teploty pod bod mrazu. Ve čtvrtek a pátek budou mezi minus dvěma a plus dvěma stupni a o víkendu mezi minus dvěma a plus třemi stupni. Ještě výrazněji se propadnou v noci.

V nejbližších dnech mohou klesat teploty přes noc při zmenšené oblačnosti až na minus pět stupňů, v pátek pak na minus sedm, a o víkendu dokonce až na minus devět.

O uplynulém víkendu v Česku silně sněžilo, napadly až desítky centimetrů sněhu. Vyvolalo to problémy v dopravě a stalo se i několik vážných nehod, včetně tragických. Zároveň ale sněžení a pokles teplot umožnily znovuotevření lyžařských středisek, která byla často po oblevě na začátku roku dočasně uzavřená.


Pokračovat ve čtení

Podobné články