o-prvnim-adventnim-vikendu-bude-prset,-teploty-dosahnou-az-k-osmi-stupnum

O prvním adventním víkendu bude pršet, teploty dosáhnou až k osmi stupňům

author
1 minute, 8 seconds Read

O prvním adventním víkendu bude pršet, teploty dosáhnou až k osmi stupňům; Zdroj foto: Shutterstock

Relativně teplé, oblačné až zatažené počasí místy s deštěm očekávají meteorologové i na čtvrtek a pátek. Na horách má podle nich sněžit. Nejvyšší denní teploty budou šplhat k osmi stupňům Celsia, přičemž na severu a severovýchodě území bude chladněji. V pátek se zpočátku mohou místy objevit mlhy, které mohou být i mrznoucí, uvedl Český hydrometeorologický ústavu.

Mlhy budou podle nich ojediněle také o víkendu. V sobotu navíc bude na většině území občas pršet nebo mrholit, v neděli bude déšť nebo mrholení zpočátku místy v severovýchodní polovině území, v ostatních částech republiky jen ojediněle.

Sněžení předpovídají meteorologové o víkendu jen ve vyšších polohách. V sobotu budou smíšené nebo sněhové srážky v polohách nad 800 metrů nad mořem, o adventní neděli v polohách nad 600 metrů nad mořem.

Nejnižší noční teploty po oba víkendové dny se budou pohybovat mezi nulou až plus čtyřmi stupni, v neděli ale mohou při zmenšené oblačnosti klesnout k minus dvěma stupňům. Denní maxima budou podle předpovědi mezi třemi až osmi stupni nad nulou.


Pokračovat ve čtení

Podobné články