„vanocni-darek-fanouskum.“-pardubice-privedly-z-philadelphie-utocnika-sedlaka

„Vánoční dárek fanouškům.“ Pardubice přivedly z Philadelphie útočníka Sedláka

author
1 minute, 23 seconds Read

"Vánoční dárek fanouškům." Pardubice přivedly z Philadelphie útočníka Sedláka; Zdroj foto: Reuters

Devětadvacetiletý Sedlák byl na působení v Pardubicích domluven před startem ročníku. V červnu ale účastník letošních olympijských her v Pekingu podepsal roční smlouvu s Coloradem a vrátil se do NHL, kde hrál už v letech 2016-2019 za Columbus.

V dresu Avalanche však odehrál českobudějovický rodák jen tři zápasy bez bodového zisku a v říjnu se stěhoval do Philadelphie, kde se v minulých dnech dohodl na ukončení smlouvy.

„Byli jsme s Lukášem po jeho odchodu do NHL prakticky pořád v kontaktu, v posledních dnech nabrala komunikace na obrátkách. Pro mě osobně je to velký vánoční dárek fanouškům Dynama. Lukáš je extratřída a už se těším, až ho uvidíme na ledě v našem dresu,“ řekl majitel pardubického klubu Petr Dědek.

Sedlák byl v minulých třech letech oporou Čeljabinsku v KHL, kde působil také s brankářem Romanem Willem a útočníkem Tomášem Hykou, s nimiž se nyní opět sejde v Pardubicích. V dresu Dynama si účastník dvou juniorských mistrovství světa odbude extraligovou premiéru.

V této sezoně má Sedlák na kontě 30 odehraných zápasů, v dresu Flyers nasbíral osm bodů za tři góly a pět asistencí. Nejlepší ligu světa opouští s celkovou bilancí 192 utkání a 35 bodů (18+17), v roce 2016 získal s farmářským týmem Columbusu Calder Cup za výhru v nižší AHL.


Pokračovat ve čtení

Podobné články