v-patek-v-cesku-nasnezi,-na-vychode-muze-napadnout-az-deset-centimetru

V pátek v Česku nasněží, na východě může napadnout až deset centimetrů

author
1 minute, 8 seconds Read

V pátek v Česku nasněží, na východě může napadnout až deset centimetrů; Zdroj foto: ČTK

„V noci na pátek bude postupně od jihu a jihozápadu zesilovat sněžení, kdy by do ranních hodin (07:00) mohlo napadnout od jednoho do pěti centimetrů nového sněhu, ve východní polovině území bude sněžit intenzivněji a do rána může napadnout od tří do deseti centimetrů nového sněhu,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Zejména v první polovině pátečního dne podle něj napadne dalších až pět centimetrů sněhu a ve východní polovině území tři až deset centimetrů. Sněžení bude výrazně slábnout od západu v pátek v odpoledních a večerních hodinách.

Zároveň meteorologové upozornili, že nadcházející poslední adventní víkend bude mrazivý. V noci na sobotu klesnou teploty na západě Čech až k minus 13 stupňům Celsia a v neděli ráno na většině území při vyjasnění na minus deset až minus 15 stupňů Celsia. Pod nulou se teploty udrží i přes den. Meteorologové tak varují před komplikacemi v dopravě, a to na většině území.

Od úterý očekávají mírné oteplení s teplotami do pěti stupňů nad nulou, vyplývá z aktuální předpovědi počasí na příští dny.


Pokračovat ve čtení

Podobné články