tesne-prezidentske-klani.-nove-volebni-pruzkumy-ukazuji-male-rozdily-mezi-kandidaty

Těsné prezidentské klání. Nové volební průzkumy ukazují malé rozdíly mezi kandidáty

author
0 minutes, 57 seconds Read

Těsné prezidentské klání. Nové volební průzkumy ukazují malé rozdíly mezi kandidáty; Zdroj foto: Jakub Plíhal

Danuše Nerudová si oproti listopadovému volebnímu modelu polepšila o 3,5 procentního bodu, Andrej Babiš si o půl procentního bodu pohoršil a podpora Petra Pavla zůstala na stejné úrovni. Z dalších kandidátů by v prosinci následovali s podporou šesti procent Pavel Fischer a se čtyřmi procenty Marek Hilšer. Jaroslav Bašta by získal 3,5 procenta a Josef Středula tři procenta. Kandidátů je devět, další by nepřekonali hranici dvou procent, uvedla ČT.

Průzkum se uskutečnil od 5. do 14 prosince a účastnilo se ho 1243 respondentů. Možná statistická chyba se pohybuje od půl procentního bodu do 2,8 procentního bodu.

Podle volebního modelu agentury STEM, který v neděli zveřejnila televize CNN Prima News, by v prvním kole získal Babiš 30,1 procenta hlasů. Druhá by byla Nerudová s 26,5 procenta a třetí Pavel s 23 procenty. Agentura Median přisuzuje vítězství Nerudové, podle jejího modelu zveřejněného 9. prosince by získala 28 procent hlasů, druhý byl Babiš s 26,5 procenta a třetí Pavel s 23,5 procenta.


Pokračovat ve čtení

Podobné články